Nagy otthoni biztonsági tanácsok amiket tudnod kell.
Ha olyan területen élsz, ahol nagy a bűnözés, vagy kisgyermekek vannak az otthonodban, a biztonság gyorsan prioritássá válik. Ne hanyagold el a kérdést, mert úgy gondolod, hogy az egyetlen lehetőség drága. Olvasd el az ebben a cikkben található tippeket, hogy elkezdhesd biztonságosabban érezni magad otthon.
Ügyelj arra, hogy körültekintően döntsön arról, hogy elrejtsen-e és hova egy plusz kulcsot az otthonán kívül. Az ajtókeret fölött vagy a lábtörlő alatt nem okos ötlet. Egy példa lehet, hogy a kulcsot a kutyád nyakörvére rögzítsd, ha a kutya kint tartózkodik a szabadban.
Ha hosszabb ideig távol leszel otthonodtól, keltsd azt az illúziót az emberekben, hogy valaki ott van. Hagyd bekapcsolva a tévét, a rádiót vagy a villanyt, így a betörők átugranak az otthonod felett, amikor olyan házra vadásznak, ahová betörhetnek.
Győződj meg róla, hogy minden külvilágra nyíló ajtón jó zár van. A reteszek valóban megadhatják azt az extra otthoni biztonságot, amire szükséged van.
Győződj meg róla, hogy otthonodnak minden szektorában van füstjelzője, hogy mindig biztonságban maradhass. Ez azért fontos, mert valamilyen értesítésre van szükséged, amikor alszol, és nem tudod észrevenni, hogy tűz keletkezik. Ha egyszintes házad van, elegendő egy füstjelző.
Ha új otthonba költözöl, az első dolog, amit tenned kell, hogy biztonságosabbá tedd az otthonodat, az a zárak cseréje. Nem kell kicserélned a tényleges zárakat, egy lakatos újrakulcsolhatja a zárakat, hogy azok a korábbi kulcsokkal hozzáférhetetlenné váljanak.
Az otthoni biztonsági rendszer minden előnye és a reklámok ellenére az otthonoknak csak 15 százaléka rendelkezik ilyennel. A lakástulajdonosok bizonytalanok lehetnek abban, hogy melyik rendszer lesz a legmegfelelőbb számukra, és aggódnak a többletköltségek miatt. Egyesek attól is tartanak, hogy nem fogják tudni kitalálni, hogyan kell használni.
Telepíts külső világítást a betolakodók elriasztására, különösen, ha sötét utcában vagy vidéken laksz. Az áram megtakarítása és a meglepetésfaktor fokozása érdekében telepíts mozgásérzékelős lámpatesteket, amelyek csak akkor kapcsolnak be, ha aktivitás tapasztalható. Szereld fel ezeket a lámpatesteket világos fényekkel a bejáratoknál és az illetéktelen behatolás egyéb lehetséges pontjainál.
Kerüld a neved feltüntetését a postaládádon. Bármilyen ostobaságnak is tűnik, ezzel muníciót adsz a tolvajnak, hogy betörjön a lakásodba. Könnyedén felhívhatják a telefonos segélyhívót az te neved felhasználásával, hogy megtudják a telefonszámodat. Ezután felhívhatnak téged, hogy megtudják, otthon vagy-e vagy sem.
Mindig győződj meg róla, hogy az ajtók zárva vannak. Minden alkalommal, amikor kinyitod az ablakokat, hogy kiszellőztesd a házat, este menj körbe, és ellenőrizd kétszer is a zárakat. Sokan elfelejtik ezt megtenni, és a valóság az, hogy a legtöbb betörő az ablakokon és az ajtókon keresztül jut be. Zárj be mindent, függetlenül attól, hogy milyen napszak van.
Minden külső ajtóra szilárd zárat kell szerelni, ami reteszt jelent. Ha már van retesz az ajtón, ellenőrizd, hogy az legalább egy hüvelyk hosszú. Ha nem, akkor a zárat saját magad is ki tudod cserélni. Egyszerűen menj el egy barkácsboltba, és nézz körül.
Ahelyett, hogy azt feltételeznéd, hogy otthonodat csak egy drága otthoni biztonsági rendszer telepítésével teheted biztonságosabbá, képezd magad. Ennek a cikknek néhány ötletet kellett adnia a témával kapcsolatban. Emlékezz ezekre a tippekre, hogy elkezdd nagyobb biztonságban érezni magad, amikor otthon vagy.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.